ul. Mickiewicza 59, 47-253 Cisek
+ 48 77 550 72 00

Ochrona radiologiczna oczu

O ochronie radiologicznej pisaliśmy już we wcześniejszych artykułach. Dziś chcielibyśmy się skupić na szczególnej ochronie, mianowicie OCHRONIE OCZU.

Tkanka soczewki oka jest jedną z najbardziej światłoczułych tkanek naszego ciała. Zbyt długa ekspozycja i narażenie oczu na promieniowanie jonizujące może stworzyć zagrożenie w postaci katarakty radiacyjnej.

Wartość rocznej dawki granicznej została przez Międzynarodową Komisję Ochrony Radiacyjnej pomniejszona prawie 150-krotnie – do 20 mSv.
Obrazuje to wartość stosowania osłon indywidualnych jakimi są okulary ochronne.

W imię zasady „Lepiej zapobiegać niż leczyć” należy nie dopuścić do uszkodzenia soczewki oka podczas badań lub zabiegów z użyciem promieni rentgenowskich, lecz zadbać o odpowiednią protekcję.
Służą do tego specjalnie zaprojektowane i starannie wykonane okulary ochronne, których szkła powleczone zostały odpowiednią warstwą ołowiu.

oko-radiologia

Model FITOVER

Przeznaczony dla osób noszących okulary, zapewniają dopasowanie i dobre widzenie. Dostarcza pełna ochronę przednia oraz boczną z soczewkami 0.75 mmPb oraz 0.50 mmPb

okulary Fitover

Model FRONT

Zapewnia pełną przednią ochronę 0.50 mmPb w lekkiej i wygodnej oprawie

Okulary Front

Model Maxx

Dla zwiększenia komfortu zostały wyposażone w miękkie gumowe nakładki na wewnętrznej stronie oprawek. 8-warstwowe soczewki z ochroną 0.75 mmPb zapewniają całkowitą ochronę gałki ocznej

Okulary Maxx

Model SPEEDY

Ten model oferuje sportowy styl wraz z pełną ochroną przednią oraz boczną z soczewkami 0.75 mmPb oraz 0.50 mmPb

Okulary Speedy

Model FRONT&SIDE

Dostarcza pełną ochronę przednią oraz boczną z soczewkami 0.75 mmPb oraz 0.50 mmPb

Okurary front&side

Zainteresował Cię artykuł?
Masz pytania odnośnie ochrony radiologicznej i osłony oczu?
Skontaktuj się z nami, a my pomożemy rozwiać wątpliwości!

Related Posts